Klaus Ebner

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Klaus Ebner
U lind më8 korrik, 1964
Vjenë
KombësiaAustriak
Faqja zyrtare
www.klausebner.eu

Klaus Ebner lindi në Vjenë, në Austri8 gusht 1964, është shkrimtar dhe përkthyes austriak. Ka të shkruara novela, tregime dhe ese. Gjithashtu është autor poezish në gjuhën gjermane dhe katalane. Ebner jeton në Vjenë me familjen e tij.

Vepra[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]