Klaus Ebner

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Klaus Ebner
KlausEbner.jpg
Ditëlindja:8 korrik, 1964
Vendlindja:Vjenë
Kombësia:Austriak
Web-faqja:www.klausebner.eu

Klaus Ebner lindi në Vjenë, në Austri8 gusht 1964, është shkrimtar dhe përkthyes austriak. Ka të shkruara novela, tregime dhe ese. Gjithashtu është autor poezish në gjuhën gjermane dhe katalane. Ebner jeton në Vjenë me familjen e tij.

Vepra[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]