Klawock, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Klawock, Alaska
Anglisht : Klawock
qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Klawock, Alaska is located in SHBA Alaska
Klawock, Alaska
Klawock, Alaska

Koordinatat: 55°33′18″V 133°5′7″P / 55.55500°V 133.08528°P / 55.55500; -133.08528

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.3 km2
 •  tokësore 1.5 km2
 •  ujore 0.8 km2
Lartësia 24 m (m.n.d.)
Popullsia 854 banorë (2000)
Dendësia 568.5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1868
Zona Kohore AKST-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99925
Prefiksi 907
Koordinatat 55° 33′ 18″ Veri

133° 5′ 7″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.cityofklawock.com

Klawock, Alaska (Klawock) është një qytet i paorganizuar në qark në të shtetin federal Alaska, SHBA. Në Klawock, Alaska jetojnë 854 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 568.5 banor/km2 (1465.4 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 2.3 km2 (0.9 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 24 m (79 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Klawock, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale