Końskowola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Końskowola është një fshat i Polonisë jug-orientale, dhe gjëndet midis Puławy dhe Lublino, afër Kurów, në lumin Kurówka. Është kryeqyteti i një komunës (gmina), i pavarur nga konteja e Puławy dhe Voivodati i Lublinit.