Koji Miyoshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koji Miyoshi
Të dhënat personale
Emri i plotëKoji Miyoshi
Data e lindjes (1997-03-26) 26 Mars, 1997 (24 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualRoyal Antwerp FC
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2015–2017Kawasaki Frontale31(5)
2018Hokkaido Consadole Sapporo26(3)
2019Yokohama F. Marinos19(3)
2019–Royal Antwerp FC
Ekipi kombëtar
2019–Japonia3(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Koji Miyoshi (三好 康児 Miyoshi Koji?, lindur më 26 Mars 1997) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 3 2
Gjithsej 3 2

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]