Koji Nakata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Koji Nakata
Të dhënat personale
Emri i plotë Koji Nakata
Data e lindjes (1979-07-09) 9 Korrik, 1979 (38 vjeç)
Vendi i lindjes Otsu, Japoni
Pozita ne fushë Mbrojtës
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1998–2004 Kashima Antlers
2005–2006 Olympique Marseille
2006–2008 Basel
2008–2014 Kashima Antlers
Ekipi kombëtar
2000–2007 Japonia 57 (2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Koji Nakata (lindur më 9 korrik 1979) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 57 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2000 7 0
2001 13 0
2002 13 0
2003 7 0
2004 6 2
2005 8 0
2006 2 0
2007 1 0
Gjithsej 57 2

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]