Koji Noguchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koji Noguchi
Të dhënat personale
Emri i plotëKoji Noguchi
Data e lindjes (1970-06-05) 5 Qershor, 1970 (51 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989–1997Bellmare Hiratsuka
1997Kawasaki Frontale
1998–1999Nagoya Grampus Eight
2000Omiya Ardija
Ekipi kombëtar
1995Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Koji Noguchi (lindur më 5 Qershor 1970) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]