Koji Sasaki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koji Sasaki
Të dhënat personale
Emri i plotëKoji Sasaki
Data e lindjes (1936-01-30) 30 Janar, 1936 (84 vjeç)
Vendi i lindjesJaponi
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Dunlop Japan
Ekipi kombëtar
1958–1961Japonia14(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Koji Sasaki (lindur më 30 Janar 1936) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 14 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1958 2 0
1959 8 0
1960 1 1
1961 3 0
Gjithsej 14 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]