Kombësia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kombësia pershkruan përkatesinë e një personi në një komb. Fjala “komb“ përdoret për të përshkruar më shumë se një koncept (dhe mund të bëhet lehtësisht shkak për keqkuptime).

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]