Komiteti i Sindikatave Evropiane të Arsimit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Komiteti i Sindikatave Evropiane të Arsimit (Anglisht: European Trade Union Committee for Education - ETUCE) është një federatë e sindikatave të bashkuara të mësimdhënësve të vendeve evropiane. Ai është e lidhur me Konfederatën e Sindikatës Evropiane dhe Arsimin Ndërkombëtar. komiteti në fjalë është themeluar më 12 dhe 13 tetor të vitit 1981.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Uebfaqja zyrtare ETUCE