Kompleks arkitektonik - Lagja Dacaj në Puset e Nikës (Pustenik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kompleks arkitektonik - Lagja Dacaj në Puset e Nikës (Pustenik)
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Pustenik, Hani Elezit, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX.
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 1169

Kompleks arkitektonik - Lagja Dacaj në Puset e Nikës (Pustenik) është një monument i trashëgimisë kulturore në Pustenik, Hani Elezit, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]