Pusteniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pustenik
Pusat e Nikës
Fshat
Vendndodhja
Pustenik is located in Kosova
Pustenik
Pustenik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Hanit i Elezit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 9′ 45″ Veri

21° 15′ 49″ Lindje

Pustenik është një vendbanim në komunën e Hanit i Elezit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Pusnik dhe Pusat e Nikës.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]