Pusteniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Pustenik
Pusat e Nikës
Fshat

Pustenik është një vendbanim në komunën e Hanit i Elezit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Pusnik dhe Pusat e Nikës.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]