Komuna Borås

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Komuna Borås
Komunë
noform
Stema_figura
Stema e komunës së Boråsit
Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Qarku Qarku Västra Götaland
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 108,741 banorë
Dendësia 110 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Faqja Zyrtare www.boras.se

Komuna Borås (Borås kommun) është komunëqarkun Västra Götaland në perëndim të Suedisë. Në vitin 1971, qyteti Borås u bë komunë.

Binjakëzimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]