Njësia administrative Pirg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Komuna Pirg)
Jump to navigation Jump to search
Njësia administrative Pirg
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Korçës
Rrethi Rrethi i Korçës
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Pirg është një komunëRrethin e KorçësShqipëri.[1]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arësimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shëndetësia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]