Konaku i Tahir Begut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Konaku i Tahir Begut
Konaku i Tahir Begut, September 2019 03.jpg
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Pejë, Kosovë
Ndërtuar Viti 1800
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 610/55
Nr. i referencës 964

Konaku i Tahir Begut është një monument i trashëgimisë kulturore në Pejë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 610/55.

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]