Kontea Bruce

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Bruce (kthjellim).


Kontea Bruce
Bruce County
—  qytet  —
Kontea Bruce is located in Kanadaja
Kontea Bruce
Kontea Bruce
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44°08′00″V 81°09′00″P / 44.133333°V 81.15°P / 44.133333; -81.15 (Kontea Bruce)Koordinatat: 44°08′00″V 81°09′00″P / 44.133333°V 81.15°P / 44.133333; -81.15 (Kontea Bruce)
Sipërfaqja 4.155,53 km2
Popullsia 65.349 banorë 2006
Dendësia 15,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kontea Bruce – harta_foto
www.brucecounty.on.ca/

Kontea Bruce është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 4155.53 km² dhe popullsi 65349 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario