Kontea Dufferin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Dufferin (kthjellim).


Kontea Dufferin
Dufferin County
—  qytet  —
Kontea Dufferin is located in Earth
Kontea Dufferin
Kontea Dufferin (Earth)
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°54′55″V 80°06′31″P / 43.915278°V 80.108611°P / 43.915278; -80.108611 (Kontea Dufferin)Koordinatat: 43°54′55″V 80°06′31″P / 43.915278°V 80.108611°P / 43.915278; -80.108611 (Kontea Dufferin)
Sipërfaqja 1.456,1 km2
Popullsia 54.436 banorë 2006
Dendësia 37,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kontea Dufferin – harta_foto
www.dufferincounty.on.ca

Kontea Dufferin është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 1456.1 km² dhe popullsi 54436 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario