Kostrena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kostrena
—  Qytet  —
Pamje nga Kostrena

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Primorje-Gorski Kotar
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.31°0′0″V 14.49°0′0″L / 45.31000°V 14.49000°L / 45.31000; 14.49000 (Kostrena)Koordinatat: 45.31°0′0″V 14.49°0′0″L / 45.31000°V 14.49000°L / 45.31000; 14.49000 (Kostrena)
Popullsia 4.145 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Kostrena is located in Kroacia
Kostrena
Kostrena

Kostrena (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Primorje-Gorski KotarKroaci.

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 4145 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 4158 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 banorë. Popullsia ka ndryshuar me %[2].

Projekte të tjera[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ Të dhëna nga www.world-gazetteer.com.

Stampa:Zhupania Primorje-Gorski Kotar