Kosuke Ota

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kosuke Ota
Kosuke Ota 2011.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëKosuke Ota
Data e lindjes (1987-07-23) 23 Korrik, 1987 (34 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualVitesse
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2008Yokohama FC
2009–2011Shimizu S-Pulse
2012–2015FC Tokyo
2016–Vitesse
Ekipi kombëtar
2010–2015Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kosuke Ota (lindur më 23 Korrik 1987) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 1 0
2011 0 0
2012 0 0
2013 0 0
2014 3 0
2015 3 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]