Kota Yoshihara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kota Yoshihara
Të dhënat personale
Emri i plotëKota Yoshihara
Data e lindjes (1978-02-02) 2 Shkurt, 1978 (43 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1996–1999Consadole Sapporo
2000–2005Gamba Osaka
2006–2008Omiya Ardija
2009–2012Mito HollyHock
Ekipi kombëtar
1999Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kota Yoshihara (lindur më 2 Shkurt 1978) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1999 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]