Krapina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krapina
—  Qytet  —
Pamje nga Krapina

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Krapina-Zagorje
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46.16°0′0″V 15.87°0′0″L / 46.16000°V 15.87000°L / 46.16000; 15.87000 (Krapina)Koordinatat: 46.16°0′0″V 15.87°0′0″L / 46.16000°V 15.87000°L / 46.16000; 15.87000 (Krapina)
Popullsia 4.464 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Krapina is located in Kroacia
Krapina
Krapina

Krapina (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Krapina-ZagorjeKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 4464 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 4482 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 4647 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.4%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Krapina – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 27 tetor 2012. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Krapina-Zagorje