Kristi Marku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kristi Marku
Të dhënat personale
Emri i plotëKristi Marku
Data e lindjes13 prill 1995
Vendi i lindjesDurrës, Shqipëri
Gjatësia1,90 m (6 ft 3 in)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualKS Flamurtari
Karriera në rini
2010–2012Teuta Durrës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–2013KS Teuta9(0)
2013–2014Rosengård6(1)
2014–2015Honvéd7(0)
2016–KS Flamurtari10(0)
Ekipi kombëtar
2011–2012Shqipëria U-178(1)
2012–2014Shqipëria U-194(0)
2014–Shqipëria U-213(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 28 shtator 2014.
† Ndeshje (Gola).

Kristi Marku (lindi më 13 prill 1995) është futbollist shqiptar i cili luan në skuadrën KS Flamurtari.