Kristin Kreuk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Kristin Laura Kreuk lindi më 30 september 1982Vancouver, është një aktore

kanadeze dhe fotomodele, e njohur për rolin e saj në serinë kanadeze Edgemont dhe serinë amerikane Smallville.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.