Jump to content

Krsto Mukoski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Krsto Mukoski (maqedonisht: Крсто Мукоски; i lindur më 24.9.1974, në Beograd, Serbi) është një politikan serb nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Krsto Mukoski kandidoj si pjesë e VMRO-DPMNE-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Krsto Mukoski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)