Kugaaruk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kugaaruk (kthjellim).


Kugaaruk
Kugaaruk - ᑳᒑᕐᑭᓪ
—  fshat (hamlet)  —
Pamje nga Kugaaruk

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Canute Krejunark
Statistika dhe Territori
Koordinatat 68°31′59″V 89°49′36″P / 68.53306°V 89.82667°P / 68.53306; -89.82667 (Kugaaruk)Koordinatat: 68°31′59″V 89°49′36″P / 68.53306°V 89.82667°P / 68.53306; -89.82667 (Kugaaruk)
Lartësia 17 m (m.n.d)
Sipërfaqja 4,9 km2
Popullsia 688 banorë 2006
Dendësia 140,41 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Kodi Postar X0B 1K0
Vendndodhja
Kugaaruk is located in Kanadaja
Kugaaruk
Kugaaruk

Kugaaruk është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 4.9 km² dhe popullsi 688 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut