Kugluktuk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kugluktuk (kthjellim).


Kugluktuk
Qurluktuk - ᖁᕐᓗᖅᑐᖅ
—  fshat (hamlet)  —
Pamje nga Kugluktuk

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Derrick Power
Statistika dhe Territori
Koordinatat 67°49′32″V 115°5′42″P / 67.82556°V 115.09500°P / 67.82556; -115.09500 (Kugluktuk)Koordinatat: 67°49′32″V 115°5′42″P / 67.82556°V 115.09500°P / 67.82556; -115.09500 (Kugluktuk)
Lartësia 22 m (m.n.d)
Sipërfaqja 549,6 km2
Popullsia 1.302 banorë 2006
Dendësia 2,37 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Kodi Postar X0B 0E0
Vendndodhja
Kugluktuk is located in Kanadaja
Kugluktuk
Kugluktuk

Kugluktuk është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 549.6 km² dhe popullsi 1302 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut