Kulla e Ali Gecit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kulla e Ali Gecit
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Llukë të Ulët, Deçan, Kosovë
Ndërtuar Shek. XVIII
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 2055

Kulla e Ali Gecit është një monument i trashëgimisë kulturore në Llukë të Poshtme, Deçan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. Burimi ka parametra të panjohur: |1= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]