Kulla e Ramë Shabanit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kulla e Ramë Shabanit
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Prapaçan, Deçan, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02 - 138/80
Nr. i referencës 2826

Kulla e Ramë Shabanit është një monument i trashëgimisë kulturore në Prapaçan, Deçan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 02 - 138/80.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. Burimi ka parametra të panjohur: |1= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]