Kulla e Sali Shalës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kulla e Sali Shalës
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Loxhë, Pejë, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 737

Kulla e Sali Shalës është një monument i trashëgimisë kulturore në Loxhë, Pejë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]