Loxha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Loxhë
Logjë
Fshat
Vendndodhja
Loxhë is located in Kosova
Loxhë
Loxhë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1559 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 8″ Veri

20° 6′ 31″ Lindje

Loxhë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Logjë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]