Zllapeku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zllapek
Dardan
Fshat
Vendndodhja
Zllapek is located in Kosova
Zllapek
Zllapek
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 45″ Veri

20° 20′ 54″ Lindje

Zllapek është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dardan.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]