Gorazhdeci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gorazhdec
Kastrat
Fshat
Vendndodhja
Gorazhdec is located in Kosova
Gorazhdec
Gorazhdec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 26″ Veri

20° 22′ 11″ Lindje

Gorazhdec është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kastrat.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]