Kuçishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kuçisht
Kuqisht
Fshat
Vendndodhja
Kuçisht is located in Kosova
Kuçisht
Kuçisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rugovë
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 51″ Veri

20° 4′ 54″ Lindje

Liqeni i Kuçishtit

Kuçisht është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kuqisht.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]