Vitomirica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vitomiricë
Arbënesh
Fshat
Vendndodhja
Vitomiricë is located in Kosova
Vitomiricë
Vitomiricë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 42″ Veri

20° 20′ 19″ Lindje

Vitomiricë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arbënesh.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]