Sverka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sverkë
Thatinë
Fshat
Vendndodhja
Sverkë is located in Kosova
Sverkë
Sverkë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 49″ Veri

20° 27′ 50″ Lindje

Sverkë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Thatinë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]