Pepiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pepiq
Pepaj
Fshat
Vendndodhja
Pepiq is located in Kosova
Pepiq
Pepiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rugovë
Lartësia 1532 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 27″ Veri

20° 7′ 39″ Lindje

Pepiq është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Pepaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]