Lëvosha (Pejë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lëvoshë
Fshat
Vendndodhja
Lëvoshë is located in Kosova
Lëvoshë
Lëvoshë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 544 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 1″ Veri

20° 15′ 24″ Lindje

Lëvoshë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]