Llugaxhia (Pejë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llugaxhi
Luki
Fshat
Vendndodhja
Llugaxhi is located in Kosova
Llugaxhi
Llugaxhi
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Baranit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 59″ Veri

20° 26′ 22″ Lindje

Llugaxhi është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Luki.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]