Kotradiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kotradiq
Kodrinë
Fshat
Vendndodhja
Kotradiq is located in Kosova
Kotradiq
Kotradiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Baranit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 41″ Veri

20° 24′ 5″ Lindje

Kotradiq është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kodrinë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]