Zahaqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zahaq
Siparunt
Fshat
Vendndodhja
Zahaq is located in Kosova
Zahaq
Zahaq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 13″ Veri

20° 23′ 7″ Lindje

Zahaq është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Siperant dhe Siparunt.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]