Pavlani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pavlan
Paulan
Fshat
Vendndodhja
Pavlan is located in Kosova
Pavlan
Pavlan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 24″ Veri

20° 21′ 40″ Lindje

Pavlan është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Plakan dhe Paulan.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]