Ruhoti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ruhot
Fshat
Vendndodhja
Ruhot is located in Kosova
Ruhot
Ruhot
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 41″ Veri

20° 25′ 34″ Lindje

Ruhot është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]