Bllagaja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bllagajë
Arrisht
Fshat
Vendndodhja
Bllagajë is located in Kosova
Bllagajë
Bllagajë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 55″ Veri

20° 21′ 26″ Lindje

Bllagajë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arrisht.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]