Bellopoja (Pejë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellopojë
Fshat
Vendndodhja
Bellopojë is located in Kosova
Bellopojë
Bellopojë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 545 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 28″ Veri

20° 17′ 8″ Lindje

Bellopojë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Guranjak.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]