Buçani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Buçan
Fshat
Vendndodhja
Buçan is located in Kosova
Buçan
Buçan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Baranit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 29″ Veri

20° 27′ 10″ Lindje

Buçan është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]