Lubeniqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lubeniq
Kronarb
Fshat
Vendndodhja
Lubeniq is located in Kosova
Lubeniq
Lubeniq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 547 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 52″ Veri

20° 17′ 29″ Lindje

Lubeniq është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Drinisht dhe Kronarb.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]