Jump to content

Lubeniqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Lubeniq
Kronarb
Fshat

Lubeniq është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Drinisht dhe Kronarb.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]