Llozhani (Pejë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llozhan
Loshan
Fshat
Vendndodhja
Llozhan is located in Kosova
Llozhan
Llozhan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 8″ Veri

20° 22′ 11″ Lindje

Llozhan është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Loshan.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]