Çallapeku (Pejë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çallapek
Fshat
Vendndodhja
Çallapek is located in Kosova
Çallapek
Çallapek
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Baranit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 35″ Veri

20° 26′ 26″ Lindje

Çallapek është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]