Qyshku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Qyshk
Fshat

Qyshk është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në vitin 1999, gjatë luftës në Kosovë, paramilitarët serbë kryen Masakrën e Qyshkut.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Personalitete të njohura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bekim Çeku

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]