Brestoviku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Brestovik
Nënkalajë
Fshat

Brestovik është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Gurinë dhe Nënkalajë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]