Bellopaqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellopaq
Nilaj
Fshat
Vendndodhja
Bellopaq is located in Kosova
Bellopaq
Bellopaq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1788 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 28″ Veri

20° 13′ 37″ Lindje

Bellopaq është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Lerth dhe Nilaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]